Інформація!

/Files/images/baneri/1.jpg

Наказ №595 від 16.09.2011 МОЗ України "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу ме-дичних імунобіологічних препаратів"

Наказ №682 від 16.08.2010 МОЗ України "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів"

Наказ Міністерства охорони

здоров’я України

16.09.2011 № 595

Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статей 1, 12 та 13 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009–2015 роки», з метою забезпечення епідемічного благополуччя населення України та попередження інфекцій1. Затвердити:

КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ В УКРАЇНІ

1. Цей Календар включає обов’язкові профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз. Інші обов’язкові щеплення встановлюються для груп населення: за віком; щеплення дітей

2. У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби.

Вік

Щеплення проти

7 років

Туберкульозу

14 років

Поліомієліту

18 років

23 роки

Дифтерії

28 років

Дифтерії, правця

(надалі — кожні 10 років)

Ревакцинації проти туберкульозу підлягають діти у віці 7 років з негативним результатом проби

З метою раннього виявлення туберкульозу проба Манту з 2-а туберкуліновими одиницями туберкуліну застосовується для всіх дітей з 12-місячного віку систематично раз на рік незалежно від попереднього результату.

У зв’язку з тим, що профілактичні щеплення можуть вплинути на чутливість до туберкуліну, при проведенні туберкулінодіагностики за віком її необхідно планувати до проведення профілактичних щеплень. У разі якщо з тих або інших причин пробу Манту проводять після проведення профілактичних щеплень, туберкулінодіагностика повинна здійснюватись не раніше ніж через один місяць після щеплення.

У разі не проходження відповідного обстеження на підставі Законів України «Про забезпечення санепідблагополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» дитина не буде допущенна до навчальних занять до надання повної інформації о стані здоров’я дитини