ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки - потужного оберега в усі часи та всіх поколінь. Свято з'явилося зовсім недавно, але вже стало дуже популярним.

Започаткування свята збіглося з днем Катерини, яке є святом на честь Катерини Александрійської — головним із жіночих свят, бо за віруваннями Катерина є захисницею жіночої долі.

З в українських родинах оберегом, символом любові та злагоди слугувала саме хустка.

За старих часів дівчата і жінки носили хустку протягом усього року. При цьому вона була обов'язковим головним убором заміжньої жінки. Хустка була ознакою соціального стану жінки: молоді жінки носили білі або яскраві хустки, старші жінки - темні, вдови - чорні. Хустка також говорила про рівень достатку сім'ї: заможні жінки вкривали голову хустками з дорогих тканин, бідні - з дешевших.

У рамках відзначення Дня української хустки в ліцеї був проведений флешмоб «Зроби фото з хусткою». Учениці та матусі наших учнів робили фото з хустками на розміщували їх на інтерактивній дошці.

/Files/images/novini/2023/12/image (9).png /Files/images/novini/2023/12/image (7).png

/Files/images/novini/2023/12/image (6).png