Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/2017-2018_nr/vr/батвих сайт3.jpg

Десять золотих правил виховання

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ ВІД ДИТИНИ

· Не розбещуйте мене, цим ви мене псуєте. Я дуже добре знаю що не обов'язково надавати мені все, що я вимагаю. Я просто випробовую вас.
· Не бійтесь бути вимогливими зі мною. Я надаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визначитись.
· Не покладайтеся на силу в стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що зважати слід лише на силу. Я відгукнусь з більшою готовністю на ваші ініціативи.
· Не будьте непослідовними. Це збиває мене з пантелику і змушує вперто намагатися у всіх випадках залишити останнє слово за собою.
· Не давайте обіцянок, яких ви не можете виконати, - це похитне мою віру у вас.
· Не піддавайтеся на мої провокації, коли я кажу або роблю щось тільки для того, щоб роздратувати вас. Інакше надалі я буду намагатися досягти ще більших перемог.
· Не засмучуйтесь занадто від моїх слів: «Я вас ненавиджу». Я не це маю на увазі, я просто хочу, щоб ви пошкодувати за тим, що мені зробили.
· Не змушуйте мене почувати себе меншим, ніж я насправді - я відіграюся на вас, ставши «плаксою».
· Не робіть для мене й за мене те, що я у змозі зробити сам - я використовуватиму вас як обслугу.
· Не дозволяйте моїм «поганим звичкам» надмірно притягувати до мене вашу увагу. Це тільки надихне мене на те, щоб і надалі поводитися погано.
· Не нарікайте на мене у присутності сторонніх людей - я зверну більшу увагу на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.
· Не намагайтеся обговорювати мою поведінку в самий розпал конфлікту - за деякими об'єктивними причинами мій слух притупляється в цю мить, а бажання співпрацювати з вами зникає. Буде нормально, якщо ви зробите якість кроки, але давайте поговоримо про це пізніше.
· Не змушуйте мене відчувати, що мої провини - смертельний гріх: я повинен навчитися робити помилки без відчуття, ніби я ні на що не здатний.
· Не вимагайте від мене пояснень, навіщо я це зробив, - я інколи сам не розумію, чому вчинив так, а не інакше.
· Не піддавайте надто великому іспитові мою чесність – заляканий, я легко перетворююся на брехуна.
· Не забувайте що я люблю експериментувати, бо так пізнаю світ, змиріться з цим.
· Не захищайте мене від наслідків своїх помилок - я вчуся на власному досвіді.
· Не намагайтеся уникнути моїх відвертих запитань, якщо ви не будете відповідати на них, я шукатиму інформацію «на стороні».
· Ніколи не натякайте на те, що ви досконалі й безгрішні - я тільки більше намагатимусь спростувати це.
· Нехай мої страхи не викликають у вас надмірного хвилювання, інакше я буду лякатися що більше. Краще покажіть мені, що таке мужність.
· Не забувайте, що я не можу успішно розвиватися без розуміння і підбадьорювання.
· Ставтеся до мене, як до своїх друзів, тоді я також стану вашим другом.
· Я вчуся, наслідуючи приклади, а не під впливом критики.
· Крім того, я вас сильно люблю, ставтеся там до мене з такою ж любов'ю.

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1.Вранці підіймайте дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.
2. Не підганяйте дитину, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви із цим не впорались – провини дитини в цьому немає.
3. Не посилайте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює, витрачає сили.
4. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів.
5. Забудьте фразу: « Що ти сьогодні отримав?». Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись.
6. Якщо дитина замкнулася, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді все сама розкаже.
7. Зауваження вчителя вислуховуйте не в присутності дитини. Вислухавши не влаштовуйте сварку. Говоріть із дитиною спокійно.
8. Після школи дитина повинна 2-3 години відпочити. Найоптимальніший час для виконання завдань з 15 до 17 години.
9. Не можна виконувати завдання без перерви. Через кожні 15-20 хв. треба відпочивати 10-15 хв.
10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, дайте їй попрацювати самостійно. А коли буде потрібна ваша допомога, то без крику, вживаючи слова «не хвилюйся», «ти все вмієш», «давай поміркуємо разом», «згадай, як пояснював учитель», допоможіть дитині.
11. При спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: «Якщо ти будеш добре вчитися, то…»
12. Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
13. У сім’ї має бути єдина тактика спілкування дорослих із дитиною. Коли щось не виходить, порадьтеся із психологом, учителем. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини.
15.Знайте, що діти люблять казки,особливо перед сном,або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них.

Поради батькам як оцінювати
шкільні успіхи своїх дітей

Батькам у відносинах із своїми дітьми необхідно зменшувати хворобливість їх переживань з приводу невдач, допомагати їм емоційно переборювати ситуації, які пов’язані зі шкільними оцінками.
Як ставитись до шкільної оцінки в сім’ї? Як зробити так, щоб ставлення батьків позитивно впливало на дитину, а не пригнічувало її?
Правило 1. Пам’ятайте, що спілкуватися в люті, роздратуванні - все одно, що включити в автомобілі „газ” і натиснути на гальма.
Правило 2. Старий, вічний педагогічний гріх. Ми очікуємо від дитини все і зараз. Нам потрібно, щоб дитина вчилася сьогодні добре, ми примушуємо її – вона вчиться, але стає зубрилкою і ненавидить учіння, школу, а може й ... вас.
Правило 3. Ви любите свою дитину, незважаючи на її успіхи у школі. Вона відчуває вашу любов і це допомагає їй бути впевненою в собі.
Правило 4. Дитина очікує від батьків не докорів, а спокійної допомоги.
Правило 5. Щоб позбавити дитину недоліків, намагайтеся вибрати один – той, якого ви хочете позбавитися найбільше, і говоріть тільки про нього.
Правило 6. Порадьтеся із дитиною, почніть з ліквідації тих шкільних труднощів, котрі найзначущіші для неї самої.
Правило 7. Хваліть виконавця, критикуйте – виконання. У ваших силах допомогти відокремити оцінку її особистості від оцінки її роботи.
Правило 8. Оцінка повинна порівнювати сьогоднішні успіхи дитини з її власними вчорашніми.
Правило 9. Не скупіться на похвалу; будуючи стосунки з власною дитиною, не орієнтуйтеся тільки на шкільні оцінки.
Правило 10. Виділіть у морі помилок острівок успіху, на якому зможе укорінюватися дитяча віра в себе і в успіх своїх навчальних зусиль.
Правило 11. Ставте перед дитиною найбільш конкретні та реальні цілі. Не спокушайте дитину цілями, яких неможливо досягти.
Кiлькiсть переглядiв: 700